Karlovy Vary - Defree

Výlet za pakatel – Karlovy Vary

Znáte to. Člověk pořád obráží kdoví jaká města, země a na poznání té své si udělá jen velmi málo času. Kolikrát jsme si řekli: „Ty jo, co takhle si udělat výlet do Českého Krumlova, nebo se zajet podívat na ten pohádkovej zámek Červená Lhota, aaaaa neeeebo do Karlových Varů na ten filmovej hotel Pupp.‘‘

Je fajn, že poslední ze zmíněných si můžeme odškrtnout, a to díky super akci Flixbus. Do Karlových Varů jsme se totiž dopravili z Prahy za pouhé 2 Kč za zpáteční lístek a za osobu. No asi uznáte, že by byl hřích takové akce nevyužít. Určitě se na Flixbus sem tam podívejte, mívají poměrně pravidelně nějaké akce. Dobré je mít také staženou jejich aplikaci v telefonu. Někdy je totiž podmínkou tak dobré ceny zakoupení lístků přes zmíněnou aplikaci. Je však přehledná, a i my jsme takto nakoupili.

Termíny, kdy se dalo tuto speciální akci využít bylo málo v rozmezí asi 14 dní, ale i tak se dal datum přizpůsobit. My jsme si vybrali termín těsně před Vánoci s odjezdem v pátek a příjezdem v neděli. Myslím, že dvě noci jsou na prozkoumání tohoto lázeňského města naprosto ideální, i když my jsme byli tak nadšeni, že si dovedu představit, zde strávit daleko více času.

Místo stvořené k odpočinku

Karlovy Vary jsou prostě nádherné město. Nejsou ani tak velké a v podstatě se všude dostanete pěšky a můžete se tak kochat těmi krásnými kolonádami a minerálními prameny. Nám do toho všeho ještě krásně sněžilo, takže atmosféra byla o to víc kouzelná.

Pohled na Karlovy Vary s vřídelní kolonádu, která se toho času opravovala a nebyla přístupná.

Tak nějak povinná fotografie na kolonádě 🙂

Ubytování jsme samozřejmě sháněli na poslední chvíli. Stejně tak, jak přišly za super cenu lístky, nás vyšlo i ubytování na pěkný peníz. Po fajn zkušenosti s ubytováním přes Airbnb jsem ani tentokrát nehledala jinak. Kdo by Airbnb ještě úplně neznal, jedná se o ubytování, které nabízejí přímo místní za fakt přijatelné ceny. Můžete bydlet přímo u nich doma a mít vlastní pokoj, nebo se dostanete k pronájmu celého bytu, kde jste úplně sami. Přesně tak jsme to měli my.

Vřele doporučuji byt v centru města Tři jehňátka. Paní majitelka byla velice milá, vše nám ukázala, předala klíče a nechala nám plně k dispozici její byt.

Pěšky jsme prozkoumali prakticky celé městečko. Turistů zde před Vánoci příliš mnoho nebylo, takže klid, čerstvý vzduch a dobré jídlo zde bylo na denním pořádku.

Restaurace Nároďák – pro velký úspěch jsme zde byli 2 dny po sobě. Vaří zde neskutečně a vše co jsme ochutnali bylo naprosto špičkové. Včetně téhle paštičky ♥
Opět z dílny restaurace Nároďák. A šlehačka BYLA domácí 😀

Ráj pro milovníky rozhleden a vyhlídek

Nemohli jsme opomenout ani návštěvu alespoň jedné rozhledny. Vybrali jsme si rozhlednu Diana, která byla i v zimním období otevřena. Můžete si sem vyšlápnout i pěšky, což jsme tentokrát vynechali a rozhodli se vyjet lanovkou. Ne příliš dobré obutí, zasněžené a kluzké cestičky v lese by totiž k pohodové procházce moc nepřispěly.

Milovníci rozhleden a vyhlídek si přijdou na své. Těch je totiž v Karlových Varech poměrně hodně a těším se, až je navštívíme v jarních, nebo letních měsících. Určitě stojí za návštěvu.

Vyhlídka Diana
Přenádherný výhled na Karlovy Vary z vyhlídky Diana.

Měli jsme štěstí i na vánoční trhy a musím říct, že po té každoroční přehlídce pražských, vídeňských, či německých trhů to bylo krásné zpestření, které se mi líbilo daleko více. Stánky byly rozmanité a doprovodný program nechyběl. Lidí zde nebylo příliš mnoho, a tak jste si v klidu, pohodě a za všude přítomného praskání dříví v ohni mohli vychutnat skvělé nápoje, jako třeba horký jablečný mošt, nebo samotná vystoupení.

Informace v kostce

  • Cena ubytování v centru – my platili krásných 806 Kč pro oba a za dvě noci. Ceny se ale mění dle období, takže doporučuji sledovat přímo na Airbnb.cz
  • Ubytování s nikým nesdílíte. Jedná se o samostatný byt v centru města. Vybaven kuchyní, obývákem, ložnicí a koupelnou s WC.
  • Byt se nachází přímo naproti vřídelní kolonádě, kterou vidíte z oken přes ulici – naprosto báječná poloha
  • MEGA tip na super hospůdku – Nároďák (v centru města)
  • Cena lanovky Diana je 90 Kč za zpáteční lístek a jednu osobu
  • Přímo na rozhledně možnost využít výtah, nebo jít pěšky – nic náročného
  • Restaurace Diana – prostředí krásné, ceny vyšší, ale jídlo bychom hodnotili 6/10. Každopádně je to jediná restaurace na vyhlídce.

Tak jo, to už by bylo pro dnešní článek úplně vše. Místní lidé byli strašně příjemní a pokud hledáte místo, kam prchnout před ruchem města, všemi deseti vám Karlovy Vary doporučuji. My se zde zcela určitě vrátíme na jaře, nebo v létě prozkoumat více přírodní krásy okolo a pokud jste Karlovy Vary navštívili, tak mi dejte vědět, co se vám líbilo nejvíc. No a pokud ne, snad vám byl článek malou inspirací, kam se třeba s blížícím se hezkým počasím vydat.

Jak se ti článek líbil?

Hlasuj ↓

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení 0

Nikdo zatím nehlasoval. Buď první!

Sdílej s přáteli

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY