sociální sítě - aplikace

6 aplikací pro sociální sítě, které si zamilujete

Když už se pustíte do správy sociálních sítí, pravděpodobně se bez aplikací, které vám umožní se kreativně vybít, neobejdete.

Osobně jsem se zprvu vyhýbala všem placeným aplikacím. Přišlo mi to trochu zbytečné. Dneska najdete spoustu aplikací, které můžete využít i ve free verzi a poskytnou vám dostatečné množství všemožných úprav. Pokud ale pokukujete po trochu pokročilejších úpravách, které vás zase trochu více odliší od všech ostatních, rozhodně se vyplatí investovat nějakou tu korunu a aplikaci si předplatit. Vybírejte však velmi opatrně a využívejte různých trial verzí, které vám umožní si aplikaci po nějakou dobu vyzkoušet zcela zdarma.

Osobně si předplácím 4 ze 6 zmíněným aplikací a rozhodně nelituji. Na to, které to jsou se pojďme společně podívat.

Unfold

Aplikace, kterou asi není potřeba moc představovat. Hodně influencerů a freelancerů tuto aplikaci zná a používá. Nabízí verzi ZDARMA, verzi Unfold+ a Unfold for Brands.

Osobně si už přes rok předplácím verzi Unfold+, která vám umožňuje si tvořit kreativnější stories přímo z mobilu. Zvládne to opravdu každý, a skvělé je, že můžete kombinovat jak statický obrázek, tak i video.

V placené verzi máte možnost si do návrhu přidat nepřeberné množství různých gifů, smajlíků, grafických prvků nebo různých razítek. Samozřejmostí je přidání textu.

Unfold+ (79 Kč / měsíčně), (559 Kč / ročně)
Unfold fod Brands (369 Kč / měsíčně), (2 850 Kč / ročně)

Dostupné pro iOSAndroid

VSCO

Další z aplikací, která je poměrně známá a která se osvědčila i mně. Původně jsem ji používala spíše jen kvůli velkému množství filtrů, které šly využít i zdarma, ale pokud si chcete hrát s jednotlivými barvičkami a dopřát fotkám trochu více péče, rozhodně doporučuji předplatné.

Aplikace je hodně intuitivní a kromě skvělých filtrů, které každé vaší fotografii mohou dodat zcela jiný nádech, si zde vyhrajete také s HSL (Hue, Saturation, Lighteness). S každou barvičkou na fotografii si můžete hrát samostatně a změnit tak celou fotku k nepoznání. Co je super a doporučuji pokud chcete fotit do RAW přes mobil, je použití VSCO fotoaparátu. Není samospasný, ale do začátku naprosto postačí.

Pokud tak chcete rychle zachytit skvělý moment a nemáte u sebe zrovna foťák, pomůže vám tato aplikace nejen se samotným focením, ale také s následnými úpravami.

VSCO (569 Kč / ročně)
VSCO (139 Kč / měsíčně)

Dostupné pro iOSAndroid

A ColorStory

Aplikace, která není možná až tak známá, ale rozhodně stojí za pozornost. Narazila jsem na ni úplnou náhodou v App Store. Je skvělá nejen na úpravu fotek, ale také na skládání gridu, takže hned víte, jak bude váš feed barevně ladit atp. Stačí připojit váš instagramový účet.

Můžete si zde opravdu skvěle vyhrát s celkovým vizuálem fotky, a co je super, můžete přes aplikaci fotografie také pořizovat. Aplikace samotná slibuje více než 400 různých filtrů, přes 120 efektů a přes 20 nástrojů, které jsou zcela zdarma.

Aplikaci mám momentálně ve free verzi a myslím, že i tak nabízí skvělé možnosti úprav. Pokud byste si chtěli dokoupit jen určité filtry, které jsou v nabídce za poplatek, můžete. Ceny se pohybují v řádech desítek korun. Ráda ji kombinuji právě s aplikací VSCO.

A colorstory - jedna ze skvělých aplikací pro úpravu fotografií na sociální sítě.

ColorStory (689 Kč / rok)
ColorStory (139 Kč / měsíčně)

Dostupné pro iOSAndroid

Preview

Za mě jedna z nejlepších aplikací na plánování obsahu. Existuje hodně aplikací tohoto typu jako například Later, Apphi, Hootsuite nebo Planoly. Pokud byste se ptali markeťáků kterou doporučí, jednotné odpovědi byste se asi nedočkali. Tady platí stejně jako u předchozích, zkoušejte, zkoušejte a zkoušejte.

Preview vám nabídne nejen velice přehledné menu a možnost drag and drop výběru fotografií i jejich odebírání, ale také základní analytiku nebo přístup k obrovskému množství fotografií. Vyzkoušela jsem takových aplikací opravdu hodně a stále se musím vracet právě k této.

Pokud chcete sledovat detailnější analytiku, spravovat více účtu najednou, plánovat obsah s týmem nebo vyhledat relevantní hashtagy, budete muset sáhnout do peněženky, což je ale naprostý standard i u dalších výše zmíněných aplikací, kde si mnohdy také slušně připlatíte.

Aplikaci momentálně využívám jen pro osobní účely a proto si vystačím s verzí ZDARMA.

Preview - jedna z aplikací pro plánování obsahu na sociální sítě.

Preview Pro (7,99 $ / měsíc)
Preview Premium (14,99 $ / měsíc)

Dostupné pro iOSAndroid

Videoleap

Naprosto skvělá appka na úpravu videí a tvorbu efektů. Protože se jedná o poměrně dražší aplikaci, využila jsem nejdřív trial verzi a byla nadšená.

V Aplikaci si vyhrajete se střihem videa, přidáním efektů, různých smajlíků, nabídne také zpomalení, zrychlení videa, přidání hudby, textu nebo dokonce audio stopy. Možností je opravdu nespočet a pokud se plánujete pustit i do video tvorby na sítě, rozhodně doporučuji.

Videoleap - Jedna z aplikací pro tvorbu videí na sociální sítě

Videoleap (1 020 Kč / rok) Edit, Crop & Reverse Videos
Videoleap (1 450 Kč / rok) Enlight set unlimited access

Dostupné pro iOSAndroid

Pixaloop

Je další skvělá aplikace se spoustou fičurek pro animaci fotek. Pokud si chcete s fotkami trochu víc hrát a dodat jim různých pohyblivých efektů, rozhodně si tuto aplikaci vyzkoušejte.

Pixaloop spadá pod stejnou značku jako předchozí aplikace Videoleap. S aplikací jsem moc spokojená, ale samozřejmě na některý typ fotografií nefungují efekty až zas tak dobře, ale na oživení vašich stories nebo jako zajímavé zpestření do vašeho feedu, proč ne.

Pixaloop (109 Kč / měsíc)
Pixaloop (539 Kč / roční)

Dostupné pro iOSAndroid

Mezi další aplikace, které najdete v mém telefonu, určitě patří:

  • InShot
  • Splice
  • Instories
  • Facetune
  • Grid-it
  • StoryArt

Tak co? Bude se i vám od teď tvořit obsah lehčeji a s úsměvem? Aplikace vám ušetří drahocenný čas a stále tak můžete na sítích zazářit.

A jaké jsou vaše oblíbené aplikace, které používáte a můžete doporučit? Napište mi vaše tipy do komentáře, a pokud se vám článek líbil a našli jste v něm zajímavé tipy, budu ráda za sdílení nebo ohodnocení článku.

Mohl by vás také zajímat článek Netvořte jen další účet na sociálních sítích, ale vizitku vaší firmy.

Jak se ti článek líbil?

Hlasuj ↓

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení 2

Nikdo zatím nehlasoval. Buď první!

Sdílej s přáteli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY