když si nadělíš změnu - foto

KDYŽ SI NADĚLÍŠ ZMĚNU | DEFREE

Když píšu tenhle článek, je první svátek vánoční a říkám si, jak strašně rychle tenhle rok zase utekl a kolik změn se v něm událo. A ano, záměrně článek postuju zpětně. 🙂

Když se ohlédnu zpět, zakládala jsem tenhle blog v roce 2017 s jedinou myšlenkou – že život se dá žít i jinak a že vždycky záleží jenom na nás jaký si ho uděláme. A že pokud chceme změnu, dosáhneme jí jedině tehdy, máme-li jasný cíl a důvod proč ho chceme dosáhnout. Často jsem v sobě hledala témata co bych sem měla/chtěla psát. Často jsem měla blackouty a říkala si, že nemám co říct! Pořád jsem čekala na ten správnej moment, kdy to budu já, kdy udělám ten velkej krok ke SVOBODĚ a kdy nabere tenhle blog směr, kterým jsem chtěla aby se ubíral a co by měl předávat.

Možná se vám to bude zdát trochu nadnesený – SVOBODA. Ale když si uvědomíte, kolik lidí je denně nespokojených, napruzených a jen odkládají svoje štěstí vůči povinnostem, je to docela trefný označení, nemyslíte? A je úplně jedno jestli to znamená být svázanej v názorech, myšlenkách, touhách po něčem a tak.

Jak přišla změna u mě (nás) ….


KDYŽ JE ZMĚNA VÍC, NEŽ HMOTNÉ DARY

Už na konci loňských Vánoc jsme měli v hlavě myšlenku, že to chce prostě změnu. Oba jsme cítili, že to co děláme, nebo jak žijeme, není úplně v souladu s tím, co jednou chceme. A pokud nezačneme hned, budeme stále jen snít o tom, že uděláme krok dopředu k lepšímu a spokojenějšímu životu, ale budeme stále jen u těch myšlenek.

Může se to zdát jako ideál. Stálá práce, hezký byt v Praze, v dojezdové vzdálenosti asi 4 markety, velkoměsto, v podstatě bezstarostný život bez závazků, sem tam kino, sem tam večeře a prostě pohoda. Jenže po čase to přestane stačit. Člověk chce víc, nebo míň, nevím. Zkrátka svoboda a objevování nových věcí a míst je pro mě nejvíc!


ZMĚNA JMÉNEM KANADA

Tuhle věc jsme v sobě tutlali asi 7 měsíců a řeknu vám, bylo to někdy dost náročné. I proto, že o tom vědělo jen pár našich nejbližších a navíc byl odjezd do Kanady dost nejistý. O tom, jak jsme si podávali žádost o pracovní víza, jak celý proces probíhá a co je třeba zařídit, vám napíšu zase v dalších článcích. Ráda bych se tomu věnovala víc – myslím, že jsou to informace k nezaplacení. 🙂 A opravdu jsme do zařizování víz netahali žádnou agenturu. Všechno pěkně sami bez zbytečných nákladů navíc nebo závislosti na jiných lidech. Tyhle věci zvládnete v pohodě vyřídit sami – o tom se taky vypíšu v dalších článcích. 🙂

Každopádně, když článek píšu je 25. prosince a my na tuty víme, že v březnu roku 2020 se našim novým (přechodným -nepřechodným) domovem stane Kanada, provincie Alberta – Calgary. ♥

Když to píšu, nemůžu tomu pořád uvěřit a vlastně jsem to dodnes pořádně nevstřebala. Jsem ale neskutečně šťastná, že víza vyšla nám oběma. Kdo nikdy o víza do Kanady nežádal, si asi neumí představit, kolik vyřizování, stresu a čekání za tím je. To, že dostane víza alespoň jeden z partnerů je už tak velké štěstí. Ne tak, když je dostanou na první pokus oba!

Neskutečný štěstí a děkování tam někde nahoru se mě zmocnilo, když mi přišel můj dopis! Zní to jak z Harryho Pottera, ale je to tak! 😀 Těším se, co nového přijde, co nám to přinese a třeba i vezme, nakolik nás to zase naučí vážit si domova, jaké lidi potkáme, kam nás to profesně oba posune a o čem budu psát za měsíc, za dva, za půl roku.

Tím chci říct jediné. Pokud v životě chcete udělat krok dopředu a touha po změně je ve vás už dlouho – do not make a wish, make a step forward for a better life!


Přeji všem krásný rok 2020 a věřím, že stejně jako já nebo mnoho dalších, i vy uděláte ten správný krok dopředu. A pokud jste ho už udělali a jdete si za ním, držím palce v tom, aby vše plynulo, tak jak má! Všechno se děje s nějakým důvodem. 🙂 Nás čeká ještě dlouhá cesta, kterou s vámi budu určitě sdílet.

Budu ráda, když budete článek sdílet přes tlačítko níže a napíšete mi do komentáře, jak to máte se změnami vy. Zda o nějaké uvažujete nebo ne. 🙂

 

 

Jak se ti článek líbil?

Hlasuj ↓

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hodnocení 9

Nikdo zatím nehlasoval. Buď první!

Sdílej s přáteli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY