Blogerfest - cover foto

Throwback aneb jaký byl Blogerfest 2018?

Po internetu už koluje několik článků od mých kolegů blogerů na téma Blogerfest, který se konal 9.6.2018 v divadle Venuše ve Švehlovce.

Pokud vím, jednalo se o vůbec první akci tohoto rázu pro blogery u nás. Akci pořádala agentura GetFound pod záštitou Ivy, která projekt vymyslela a následně i s kolegy zrealizovala.

Nejsem moc typ člověka, který kupuje lístky na akce, aniž by předem důkladně věděl, co bude za program, kdo vystoupí, co ho čeká a vůbec, ale … na tuto akci jsem měla lístek zakoupen ještě dřív, než byl celý program uveřejněn. Asi jsem nějak tušila, že tahle akce bude fajn, a že se vyplatí se se všemi těmi lidmi jen vůbec vidět a prohodit pár slov. A můžu už teď říct, že jsem se nemýlila.

Nabitý program a super řečníci

Nemůžu jinak, než začít našimi řečníky. Nebudu zmiňovat úplně všechny, ale ráda bych se trochu rozkecala o těch, kteří měli své prezentace nejen skvěle obsahově zpracovány, ale dokázali do mě nalít ty správné emoce a chuť na všem pracovat ještě líp, nebo odzkoušet nové tipy pro můj blog a sociální sítě.

Stylish Coffee

Jako první zmíním Verču Tázlerovou, kterou asi hodně z vás bude znát pod názvem Stylish Coffee. Verča měla přednášku skvěle připravenou. Mluvila především o Instagramu a o tom, jak jednoduše nepropadat panice algoritmu na Instagramu, jak dát feedu na této sociální síti řád a jaký obsah zde utvářet tak, abyste byli vidět. Podle mě se jednalo o velmi dobré tipy, a pokud někde v programu uvidíte přednášku Verči, vřele doporučuji. Nejen že je to velice milá, výřečná a ctižádostivá holka, ale především jedna z nás, která začínala od píky. A i přesto, že neměla vyloženě podporu ve své rodině v tom, co dělá, co jí naplňuje. Nevzdala se a na svém blogu a své značce maká dál. Je to určitě motivace pokračovat a nevzdávat se toho, co nás baví a v čem vidíme my sami smysl.

La Tereza

Další skvělou přednášku ohledně SEO měla Terka alias La Tereza. Terka měla neskutečně uvolněnej projev a dokázala prodat vše, s čím přišla. Je především copywriterka, takže jsme se bavili o tom, jak psát texty na náš blog či Instagram. Zasvětila nás do toho, jak důležité jsou nadpisy a vůbec samotný název celého článku, jak pracovat se slovy v článcích, aby byly zajímavé pro naše publikum. No, a protože jsem milovník psů, nemohla jsem jinak, než si zamilovat toho jejího. Byl skoro na všech slajdech a přišlo mi to tak strašně hezký, že jsem nemohla jinak, než souhlasit s její větou: Když už nevíte co, psi a děti to vždycky jistí! Aneb malý tip na fotky do feedu, když už fakt nemáte co postovat. 😀

Fit&Fabulous

Mimořádně hodnotnou přednášku měla Andy z Fit&Fab. Andy se nedávno vrátila z Islandu, kde hlavně pracovala a psala. I přesto, že jak sama řekla, byla téměř odstřihlá od okolního světa, měla energický přednes a předala nám hodnotné informace ohledně spoluprací. Čemu se vyvarovat a proč opravdu nebrat každou nabídku, kterou vám jakákoli firma zašle. Jak je důležité si o všem zjistit spousty informací, než někomu pomůžete zviditelnit jeho brand a jak můžeme my všichni pomocí blogu a vlivu na sociálních sítí pomáhat dobrým věcem.
Sama Andy se zaměřuje za zdravý životní styl. Hodně cvičí, pořádá jógu zdarma v Praze na Štvanici, nebo inspiruje svými fit dobrotami, které naleznete na jejím blogu. Určitě se na ni mrkněte, protože během 45 minut, které měla na to, nám něco předat, jsem z ní cítila úžasnou energii a touhu dělat věci tak nejlíp, jak jen umí.

Gábina Bartošovská

Nemůžu zde nezmínit Gábinu Bartošovskou, která píše blog recepty dětem. Musím říct, že jsem Gabču před Blogerfestem neznala, a byla pro mě neskutečným překvapením. Je to skvělá ženská, která se hned na začátku nebála improvizovat, když se technika nechtěla rozběhnout, a pobavila celý sál. Je to neskutečná srdcařka. Rozebírali jsme především budování vlastní značky, kolik práce a trpělivosti stojí za zrodem úspěšného blogu. Jaká je v dnešní době v online světě konkurence a jak si to své místo našla ona sama. Zaměřuje se, jak už blog napovídá, na recepty pro děti. Napsala na toto téma také knížku, kterou si můžete zakoupit přímo na jejich stránkách.
Gábi, moc děkujeme za krásnou přednášku, za inspirativní příběh a taky soutěž o tvoji knížku.

Kristýna Dolejšová

Tuhle pětku zakončí Kristýnka z projektu za normální holky. Možná jste už o projektu slyšeli a možná taky ne. Jedná se o projekt, který ukazuje, že i holka s pořádnejma křivkama si zaslouží úctu okolí. Že není špatně mít pár kilo navíc, pokud se máme rády takové, jaké jsme. Že nemusíme mít dokonalý účes, dokonalé tělo a dokonalý život pro to, abychom měly světu co říct a nebály se ukázat takové jaké jsme. Myslím, že tady něco takového opravdu chybělo, a i když mi přijde, že je dnes obrovský trend a všude se hlásá měj se rád takový, jaký jsi, až Kristýna s tím šla do boje, a propaguje tento svůj postoj k nám ženám skrze svůj úspěšný blog → za normální holky.

Přednáška byla zajímavá také spoustou fotek, které demonstrovaly to, čím jsme dnes a denně zaplavování na internetu, billboardech, v televizi a co nám vlastně sráží naše sebevědomí. Jsem ráda za všechny příběhy, které nám Kristýna během přednášky sdělila a nebála se mluvit otevřeně i o negativních názorech na projekt. Za mě se určitě na to, co dělá a propaguje podívejte.

Vyzkoušela jsem si svou šikovnost

Mimo skvěle nabitých přednášek jsem se účastnila i workshopů u kterých jsem strávila víc času, než jsem myslela.

Tamarki

Bylo hrozně příjemný si popovídat s Markétkou, která tvoří pod značkou Tamarki nádherné květináče z pratelného papíru na sukulenty, nebo multifunkční závěsná křesla.

Květináčky jsme si mohli vyzkoušet i my, a musím říct, že to byla docela piplačka. Preciznost a přesnost – bez té se tady neobejdete, a proto moc děkuji Markétce za pomoc na mém výtvoru. Bez její pomoci bych to nezvládla, i když si plně uvědomuji, že je to o cviku. 🙂
Vytvořit jsme si mohli i krásné a jednoduché náušnice. Bylo strašně příjemný jen tak sedět, povídat si a tvořit. Pro někoho, kdo je dennodenně za počítačem a datluje jen do klávesnice, je to příjemná změna. Asi bych si měla na podobné aktivity najít více času.

Marky je z Moravy a nevyšla jsem z úžasu, když jsem se dozvěděla, že pochází z Kroměříže. Městečko, kde jsem čtyři roky chodila na střední školu, a které je v podstatě moje domovina. Byla to náhoda jako blázen, ale ta moravská krev se v ní nezapře. Je strašně milá a ten klid a pohoda co z ní šla, na to nikdy nezapomenu. Takže Marky díky a zdravím tě!

Došito 

Zahodila jsem stud, a když mě oslovila Janička z Došito, ať si k nim sednu a ušiju si čelenku do vlasů, jasně, že jsem neřekla ne. I když co vám budu vykládat, šicího ducha jsem moc nepochytila. Díky jejich šikovným ručičkám jsme to ale daly dohromady a já si odnesla krásnou růžovou čelenku do vlasů. Moc děkuji a určitě se zastavím v Došito na nějaký workshop, spíchnout si sukýnku, nebo šatky. 🙂

Poděkování

Na závěr bych chtěla moc pochválit jak catering, tak výběr místa pro tuto událost. No a hrooozně moc chci poděkovat všem blogerům, blogerkám a speakerům, kteří byli na Blogerfestu, protože ti všichni utvářeli neskutečně uvolněnou a příjemnou atmosféru i přes to, že jsme se mnohdy neznali. Společná práce prostě lidi spojuje a jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit.

Děkuji Ivě z GetFound, že takovou akci vůbec uspořádala, a že byla tak neskutečně milá a nápomocná v každé situaci. A samozřejmě všem ostatním z celého týmu.
Myslím, že jsme si všichni akci užili, a že si každý z onoho dne odnesl pro něj to podstatný.

Zde vám ještě sepíšu všechny další speakery, protože u výše zmíněných pěti dam to rozhodně neskončilo. Pokud bych ale rozepisovala úúplně všechny speakery, měl by tenhle článek ještě jednou tolik slov. 🙂

   • Lukáš Rada
    (Two Gentleman) – jak na neplacenou propagaci
   • Tereza Salte a Sandra Ježková
    (Elitebloggers.cz) – jak navázat smysluplné spolupráce a příběh blogerky Terezy in Oslo
   • Michal Majgot
    (Affilak.cz) – Jak se uživit blogem formou přímé propagace
   • Lucie&Lukáš
    (loudavymkrokem.cz) – jejich příběh, jak vydělávat online na cestách
   • Ivo Veselý
    (Bloggersre.cz) – komunita, která spojuje blogery, youtubery a instagramery

Díky, že jsme dočetli až sem a dejte mi v komentářích vědět, zda byste na další ročník šli, nebo jste se letos sami zúčastnili a jak se vám tahle akce líbila.

Mějte krásný víkend, krásný život a těším se u dalšího článku.

Jak se ti článek líbil?

Hlasuj ↓

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení 0

Nikdo zatím nehlasoval. Buď první!

Sdílej s přáteli

4 komentáře

 1. Za mě taky super akce, ještě bych vypíchla Elišku z ellwanderlust.com za její krásnou přednášku o emocích ve fotkách 😉 Doufám, že příští rok se akce bude opakovat a já poznám zase další skvělé a inspirativní lidi 🙂
  Míša

  1. Jj taky doufám, že se bude opakovat. Moc se mi líbily ty workshopy. Byly strašně zajímavý a všichni měli obrovskou trpělivost 😀 Na Elišku jsem zapomněla a věřím že i na někoho dalšího, ale to se nedalo. Kolikrát jsem byla na workshopu i přes přednášku.

 2. Denčo, jejda, až jsem se začervenala. ???? A náhoda to teda byla, to Ti povím. I s tou školou a tak – svět je malý. Děkuju i já zase za tu vaši energii, co jste mi na workshopech daly zpátky. Bylo to prima a snad se potkáme na dalším ročníku. ???? Posílám pozdravy do Prahy.

  1. Marky my děkujeme za tvůj čas, že jste přijeli do Prahy. 🙂 Vyplatilo se a myslím, že si se dostala s těma skvělejma věcma co děláš do povědomí dalších (mladých) lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY