Návrh bez názvu (6)

PROČ KANADA A HLAVNÍ IMPULS VYCESTOVAT?!

Před několika dny vyšel první článek na téma Kanada a já jsem moc ráda, že se vám článek líbil a že jste mi nechávali zpětnou vazbu ohodnocením. Děkuju! 

V tomto článku bych se chtěla tak nějak zaměřit na pár otázek, na které se mě často ti, kteří už o našem odletu věděli, ptali.

Proč jsme se pro Kanadu rozhodli? Kdy přišel první impuls? Proč tak daleko? Co tam budeme dělat? Jak dlouho chceme zůstat? Co bude s našim bytem v Praze? Kolik musím mít našetřeno? Co je potřeba zařídit? Co naše práce v Česku? 

To je spousta otázek, které mi chodily už v době, kdy o našem stěhování za velkou louži vědělo jen pár „vyvolených“. Postupně se na všechny otázky určitě dostane, ale když to tak píšu, říkám si, kde vlastně s celou touhle story začít tak, aby to dávalo smysl. 🙂 Tak tedy …


DOVOLENÁ V KARIBIKU A SETKÁNÍ S KANAĎANY

Kuba - Guardalavaca

Může se zdát, že to spolu nesouvisí, ale naše myšlenka na Kanadu přišla vlastně v roce 2017 na dovolené na Kubě.

Když jsme trávili naše poslední dny v Guardavalace, potkali jsme se u baru s partičkou Kanaďanů, kteří nám během konverzace o tom co děláme na Kubě, odkud jsme atd. vykládali i o tom, jak skvělá Kanada je, jak nádherná příroda tam je, jak chodí denně s dětmi do přírody, jak by to nevyměnili za nic na světě. S údivem jsme poslouchali a říkali si, že do Kanady se prostě musíme jednou podívat.

V té době jsme už měli v hlavě myšlenku na to, že to bude chtít co nevidět změnu! Oba jsme snili a mluvili o tom, že se postavíme na vlastní nohy tak, abychom mohli pracovat odkudkoli a nemuseli sedět 8 – 10 hodin v práci za psacím stolem obklopeni haldou papírů s docházkou a píchačkou od 8 do 17 hod. Ať to zní jakkoli, oba víme, že nejsme úplně zaměstnanecké typy a já doufám, že se to v následujících letech změní a my se postavíme ZCELA na vlastní nohy.

Tehdy jsme ještě přemýšleli, že si podáme žádost o pracovní víza na Nový Zéland. Šance, že je dostanete je tady mnohem vyšší díky tomu, že jednoduše řečeno, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Naproti tomu víza do Kanady byly mnohem větší loterie. Času na vyplnění žádosti v poolu (registru všech žádostí) máte kolik chcete, zato nemůžete nijak ovlivnit to, zda vás potom vyberou a pošlou vám tolik očekávanou pozvánku k dodání dalších informací a dokumentů. V téhle fázi ale ještě nemáte vyhráno. O procesu žádosti o víza a všem, co k tomu potřebujete, sepíšu článek zvlášť jak už jsem říkala v článku předchozím. 

Zájem o Zéland ale nějak postupně kvůli dálce a druhu práce, kterou bychom tam mohli vykonávat, opadal, a nakonec jsme se rozhodli, že podáme víza do Kanady. Říkali jsme si tehdy, že není co ztratit a buď to vyjde nebo ne. Už tehdy jsme se rozplývali nad fotkama z Kanady, nad různými příběhy lidí co tam už jsou a videi o tom, jak je Kanada prostě úžasná. (Jo, my heart was melting). 😀


PŘÍLEŽITOSTI, JAZYK, LIDÉ, PŘÍRODA

To jsou asi hlavní důvody toho, PROČ KANADA! 

Oba se realizujeme v marketingu. Fíla více, já méně, ale věřím, že to ještě vykopnu přesně tam, kam chci. A kde jinde hledat inspiraci a informace, než tam, kde to všechno začíná a odkud to přichází k nám do Česka → Amerika, Kanada!

Jazyk nebyl úplně rozhodující, protože anglicky se domluvíte tam i tam, ale přeci jen nás trochu přesvědčila skvělá angličtina našim kanadských “přátel“ na Kubě. Mluvili skvěle a vše jim bylo tak hezky rozumět, že jsme byli docela překvapeni. Přeci jen je nám oběma bližší britská angličtina.

O tom, jak jsou Kanaďané skvělí, milí, komunikativní, zdvořilí a kdo ví jací jsme také četli hodně. Takže jsme sami zvědaví na osobní zkušenost. 🙂

No a příroda – o tom snad netřeba mluvit! ♥ Ty fotky z Googlu nebo Unsplashe jsou prostě BOŽÍÍÍ! Banff budeme mít přímo za zadkem a nemůžu se dočkat, až to tam všechno uvidíme na vlastní oči. Už delší dobu je mým snem navštívit Aljašku – kdo aspoň jednou viděl film Návrh se Sandrou Bullock, se musel do těch záběrů z Aljašky úplně zamilovat a tam taky asi vznikla první touha ji navštívit. Prostě nepopsatelná nádhera! Snad se tedy konečně poštěstí, když bude na dosah.


CO BUDE S BYTEM V PRAZE A CO “TAM“ BUDEME DĚLAT? 

Byt v Praze jsme si 3 roky pronajímali a musím říct, že co se bytu týče, nemohli jsme si stěžovat. Krásný, prostorný byt v pátém patře, daleko od centra, což jsme chtěli. Asi 3 minuty chůze od domu Kaufland, drogerie, lékárna a xy jiných obchodů. Zkrátka pohodička. Ale co si budeme vykládat, nájem zas tak úžasný nebyl a narovinu říkám, že bych si za ty peníze už dávno mohla splácet hypotéku na slušnej baráček na Moravě. Ale tydle závazky nás zatím míjely a míjejí.

Takže, byt jsme vypověděli. Jsme ve fázi balení, třídění a prodejů toho, co už neužijeme a co může krásně užít někdo další. 🙂

V březnu nás čekají 3 týdny na Moravě a potom pár dní v Anglii. Odtud potom už rovnou zamíříme do Calgary. V Calgary k dnešnímu dni nemáme zařízeno vůůůbec ale vůůůůbec nic. Nejsem z toho ani trochu nervózní, protože většinu věcí si zkrátka plánujeme řešit až tam. Kromě bydlení na asi první měsíc, který plánujeme booknout teď někdy v nejbližších týdnech nic pravděpodobně řešit nebude. Všechny formality a hledání práce proběhnou až tam. Co všechno je třeba před příjezdem zařídit a co během prvních týdnu v Kanadě sepíšu určitě později do článků. Stay tuned! 

Práci si rozhodně hledat plánujeme. 😀 Otázka bude, v čem ji seženeme. Oba máme z gauče teplýho pražskýho bytečku docela přesnou přestavu co bychom rádi v Kanadě dělali, což se může dost lišit od toho, jaký budou reálný možnosti tam, ale … U never know, so do as much as u can to achieve your goal! 

V Kanadě si prý potrpí na osobním setkání a celkově takovém tom face to face jednání, takže plánujeme rozhodně vzít životopisy do pracek a roznášet je osobně. Pamatuju si jako by to bylo včera, když jsem s naprostým ostychem obcházela bistra, restaurace a kavárničky v Horshamu v Anglii. Ale bylo to skvělý a vzpomínám na to dodnes. Byla to moje první velká zkušenost s cizinou a nakonec z toho byly skoro 2 roky. I to je možná důvod, proč mě to zase táhne ven a dál.


To by bylo pro dnešní článek vše, přátelé. Děkuju, že jste dočetli až sem a budu ráda, když mi dáte v hodnocení článku vědět, jak se vám líbil. A pokud jste ještě nečetli předešlý článek, tak budu ráda když zabrouzdáte i na něj. Článek najdete zde!

Jak se ti článek líbil?

Hlasuj ↓

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hodnocení 4

Nikdo zatím nehlasoval. Buď první!

Sdílej s přáteli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY